Новини

Збільшення витрати палива: головні причини та способи їх вирішення

14 Вересня 2022

Підвищена витрата палива – це значний удар по бюджету автовласника. Які фактори впливають на «ненажерливість» автівки та як це можна виправити?

головні причини збільшення витрати палива

Якість палива

Банальна причина підвищеної витрати – використання неякісного палива. Якщо бензин або дизель за своїм хімічним складом не відповідають нормативам, то його згоряння відбувається позаштатно. А це означає, що блок управління двигуном намагається виправити проблему і дає команду збагатити суміш, подавши більше палива.

Рекомендація: заправляти авто на заправках, яким довіряєте

Моторна олива

моторна олива

На витрати палива також може впливати неякісне моторне мастило або його несвоєчасна заміна.

Рекомендація: регулярно змінювати оливу та фільтри

Електронний блок управління

Якщо показання від якого-небудь несправного датчика видають некоректні дані, то ЕБУ вибирає для двигуна помилкову програму, що може викликати неправильне згоряння паливоповітряної суміші і, відповідно, підвищену витрату палива.

На щастя, зазвичай, якщо один з датчиків видає неточні дані, то на приладовій панелі загоряється індикатор «Check engine».

У цьому разі варто звернутися на сервіс, де фахівці знайдуть помилку і допоможуть зрозуміти, який виконавчий механізм або датчик вимагає заміни.

Про найпоширеніші причини появи індикатора Check engine радимо читати у статті.

Датчик масової витрати повітря

Негерметичність каналів подачі повітря до нього веде до спотворень свідчень реальної витрати повітря і фактичної, яка потрапила в камеру згоряння. Звідси – невірне стехіометричне співвідношення горючої суміші і робота ДВС в напіваварійному режимі.

Рекомендація: звернутися до майстру сервісу та провести діагностику

Паливний фільтр

паливний фільтр

Тиск палива падає нижче розрахункового, і ЕБУ дає команду на більш тривале відкриття форсунок, щоб привести подачу палива в норму. Начебто нічого страшного, але є один нюанс – при забитому паливному фільтрі тиск стрибає з високою частотою і вкрай нестабільно, тому електроніка не встигає підлаштовуватися під зміни, що викликає нерівне надходження палива в камеру згоряння і непередбачувані (найчастіше підвищені) витрати.

Рекомендація: замінити паливний фільтр

Повітряний фільтр

Двигуну складніше всмоктувати повітря, коли повітряний фільтр забитий пилом і брудом. До того ж, у цьому разі мотор сильніше навантажується і витрачає більше палива.

Рекомендація: змінювати повітряний фільтр при кожній зміні моторного мастила.

Система випуску

система випуску вихлопних газів

Щоб ДВС справно працював, він повинен не лише «вдихати», але ще й вільно «видихати» через систему випуску. При закоксованих випускних каналах ГБЦ або забитому каталізаторі, що створюють опір виходу відпрацьованих газів, двигуну доводиться витрачати більше енергії на «вичавлювання» продуктів згоряння палива. Отже, для збереження робочої потужності мотору доводиться спалювати більше пального.

Рекомендація: Регулярно проводити очищення двигуна воднем. Це очистить систему випуску та збільшить ресурс фільтру сажі на 33%.

Поршнева група

поршнева група

Знос поршневої групи – цілком звичне явище для двигунів з великим пробігом (понад 100 000 км). На «втомлених» двигунах збільшення споживання пального пов'язане з порушенням компресії в циліндрах.

Якщо вона недостатньо висока, показники віддачі мотора погіршуються і для досягнення необхідної віддачі двигуну потрібно спалювати більше палива. Частина якого, до речі, згоряє не повністю, оскільки всі процеси спочатку розраховані на штатну компресію. Саме тому більшість вікових автомобілів стають все більш вимогливі.

Рекомендація: регулярно проводити очищення двигуна воднем з періодичністю 1 раз на рік. Це очистить поршні і поршневі кільця від нагарів та збереже двигун в хорошому стані довший час.

Додаткове обладнання

аудіосистема

На витрату палива впливає і навісне устаткування – кондиціонер, потужна аудіосистема, освітлення та інші речі, що споживають багато електроенергії і навантажують генератор. Він пов'язаний ремінним приводом і двигуном, а підвищені витрати енергії ДВС на обертання генератора провокує підвищений «апетит» мотора.

Рекомендація: Встановлення водневої системи. Водневмісна суміш є додатковим джерелом енергії та збільшує ККД двигуна, компенсуючи витрату електроенергії.

Шини

Покришки теж впливають на витрату палива! Наприклад, низький тиск в шинах веде до підвищеного опору кочення. А це означає, що частина палива витрачається на подолання опору і не перетворюється в реальну роботу з пересування автомобіля в просторі – звідси і підвищена витрата.

Рекомендація: вузькі і жорсткіші покришки покращують показники витрати палива і запасу ходу.

Стиль водіння

Активні розгони і гальмування неминуче позначається на витраті палива

Активні розгони і гальмування, а також агресивна їзда неминуче позначається на витраті палива.

При активному уповільненні, енергія, витрачена на розгін, перетворюється у даремну теплову енергію гальмування. Відповідно, паливо витрачається без користі.

Рекомендація: щоб ефективно використовувати паливо, потрібно більше рухатися накатом і за можливості менше натискати на педаль гальма.

Більше новин

Контакти

СТО Hydroxy

Львів, с. Підбірці

вул. Тракт Глинянський, 29

Пн-Сб: 9:00 – 20:00
Нд: Вихідний

Контакти партнерів по Україні

Ми у соцмережах: