Новини

Світові автовиробники роблять акцент на водневих авто

7 Травня 2023

Німецький автовиробник BMW запустив серійне виробництво систем паливних елементів для моделі BMW iX5 Hydrogen. Цю модель розробляли з 2015 року на базі SUV позашляховика BMW X5, успішно тестували на автошляхах Німеччини та Швеції і ось тепер налагоджують конвеєрне виробництво цієї моделі. 

BMW iX5 Hydrogen
BMW iX5 Hydrogen

Воднева тема зараз у тренді, тому влада Баварії виділила майже 500 мільйонів євро на створення науково-дослідного центру в галузі водню та на будівництво водневих заправок, на чому не забув наголосити прем'єр-міністра Баварії Маркус Зедер.

Раніше світову популярність вже здобув автомобіль на водні Toyota Mirai. Це перший серійний автомобіль на паливному елементі, який вийшов на ринок у 2014 році. Революційна технологія водневих паливних елементів забезпечує дійсно нульові викиди під час роботи двигуна, і з запас ходу понад 650 км. В результаті випробувальних тестів, за 4 кілометри пробігу об’єм вихлопу склав всього 240 мілілітрів води.

Toyota Mirai
Toyota Mirai

Ці автомобілі їздять на водні та на електриці. Тобто мають спеціальний бак, який наповнюють воднем. Батарея отримує електроенергію в ході хімічної реакції між воднем і киснем. Проблема тільки у цих заправних станціях. Їх нараховується тільки 803 шт. у всьому світі. 

Перший етап до водневого двигуна, що доступний кожному авто

Автомобілі зі звичайним двигуном внутрішнього згоряння, які працюють на бензині, дизелі чи газі, можна збагатити водневою сумішшю. Це не змінить основного типу пального автомобіля, але може суттєво зекономити його витрати, зменшити викиди шкідливих речовин та покращити роботу двигуна.

Воднева система Hydroxy
Воднева система Hydroxy

Загалом з водневою системою для авто економія палива складе до 18%, або 1-2 л на 100 км. Також вихлоп стає набагато чистішим: вміст чадного газу (CO) і вуглеводнів (CnHm) зменшується в півтора раза, оксидів нітрогену (NnOm) – до п'яти разів.

В Україні єдиним виробником запатентованих водневих систем є науково-виробнича компанія Hydroxy Ukraine.

Монтується генератор водню під капотом або в багажник. Через повітряний патрубок у камеру згоряння безперебійно подається воднево-киснева суміш. Водень виробляється з дистильованої води й одразу згоряє разом з основним пальним.

Економія палива відбувається завдяки двом механізмам:

  • додатковому джерелу енергії від водневої суміші: водень заповнює проміжки між молекулами палива і горіння відбувається у 10 разів швидше, збільшуючи ККД основного палива.
  • вирівнюванню компресії двигуна, адже воднева система очищує двигун зсередини та збільшує ресурс двигуна: перешкоджає утворенню вуглецевих відкладень, розкоксовує компресійні кільця та очищує каталізатор, сажовий фільтр, поршні та поршневі кільця, випускний колектор, свічки запалювання, форсунки, датчик кисню (лямбда зонд).

Отримати консультацію про придбання водневих систем можна за номером +380678839028. Завітати на СТО особисто можна за адресою: Львів, с. Підбірці, вул. Тракт Глинянський, 29 або дізнатися більше на сайті hydroxy.com.ua.

Більше новин

Контакти

СТО Hydroxy

Львів, с. Підбірці

вул. Тракт Глинянський, 29

Пн-Сб: 9:00 – 20:00
Нд: Вихідний

Контакти партнерів по Україні

Ми у соцмережах: