Новини

Check engine: чому загорівся чек в авто та що варто зробити?   

24 Червня 2022

Сучасні автомобілі підказують водієві, які проблеми спіткали транспортний засіб. Це дозволяє вчасно дізнатися, що автомобіль потребує допомоги.


Повідомляє про це лампочка check на панелі авто із зображенням двигуна. Це пов'язано з тим, що система самодіагностики, визначивши не коректну роботу двигуна, відправляє код помилки на бортовий комп'ютер. Деякі сучасні автівки, коли спалахнув чек, самостійно розшифровують код помилки та повідомляють водію про проблему без допомоги спеціалістів автосервісу. Але в більшості випадків ця функція відсутня, і водієві доводиться звертатися до спеціаліста автосервісу, щоб зрозуміти, які заходи необхідно вжити.
Але спочатку варто розібратися, чому спалахує чек двигуна? Адже причин може буди багато – як проблеми з двигуном, так і з запаленням чи паливною системою.

Якість палива

Якщо спалахнула лампочка чек після відвідування АЗС, то проблему слід шукати у паливі. Зазвичай зрозуміти це можна, оцінивши зниження потужності двигуна, а після тривалої експлуатації авто зафіксувати, що підвищилася витрата палива. Це відбувається через невідповідність октанового числа палива. Система самодіагностики фіксує детонацію у камерах згоряння. Звісно, ви можете скинути помилку check engine на апараті діагностики, але це проблеми не розв’яже – адже у двигуні почався процес відкладення вуглецю, а ситуація з часом погіршиться.
Рекомендація: промивка паливної системи воднем.


Перегрів двигуна

Якщо постійно під час роботи силового агрегату блимає check engine, слід подивитися показання датчика температури. Якщо вона вище 90° С, то індикація працює через перегрівання двигуна.

Рекомендація: необхідно виконати технічне обслуговування системи охолодження.

Низький рівень олії

https://www.traditionrolex.com/2

Ще один варіант, коли горить check engine, полягає в перевірці рівня оливи. Система може визначити критичний рівень мастила та надіслати відповідний сигнал у вигляді чек. Тож якщо ви рідко перевіряєте рівень мастила, це може стати нагадуванням для вас.

Рекомендація: слід заповнити змінити оливу.


Механічні пошкодження

Якщо спалахнув check в автомобілі одночасно зі стороннім стукотом у моторі, то це серйозна проблема, яка потребує діагностики та ремонту в умовах автосервісу. При такому поєднанні рекомендується припинити самостійне пересування та викликати евакуатор. Проблема може виникнути через руйнування елементів двигуна через знос або збільшення проміжків між ними.
Це може бути наслідком багаторічного утворення вуглецевих відкладень на клапанах, поршнях та загалом деталях двигуна. Наслідком може стати дорогий ремонт.

Рекомендація: фахова допомога в умовах автосервісу. Можливо доведеться добити капітальний ремонт двигуна або його заміну. Для профілактики цього варто кожних 15 000 км робити очищення двигуна воднем.


Труїть (вібрує) двигун

Ще одна проблема, коли спалахує чек, полягає в троїнні двигуна. Виникає це через несправності, пов'язані з системою запалення або некоректною подачею палива. Проблеми з паливом полягають у тому, що пальне неправильно подається в циліндр або взагалі не подається. Система самодіагностики моніторить ці симптоми та надсилає код помилки. Ось чому горить check engine, коли троїть двигун.

Рекомендація: необхідно перевірити котушку напруги, цілісність проводів та оглянути свічки. Цю проблему теж розв’яже очищення двигуна воднем.

Забруднення свічок або вони повністю вийшли з ладу

Горюча суміш не спалахує в циліндрі, і це порушення фіксується сигналом чек.

Рекомендація: Якщо свічки вийшли з ладу, їх потрібно замінити. Якщо ж вони забруднені чи закоксувалися, проблему розв'яже очищення двигуна воднем.


Чому горить чек на холодному двигуні?

  • Порушення ізоляції високовольтних проводів або окислення контактної групи також перешкоджає генеруванню іскри і, як наслідок, циліндр не працює.
  • Високовольтна котушка, що некоректно працює, може сприяти тому, що на панелі приладів горить check. Так відбувається, коли опір не відповідає потрібним параметрам.
  • Низька пропускна здатність пристроїв упорскування палива. Через забруднення інжектора або форсунки горюча суміш у повному обсязі надходить у камери згоряння із запізненням і не встигає повністю згоріти. При цій проблемі може допомогти внутрішня очистка двигуна.
  • Знижений тиск палива. Зумовлено поломкою паливної помпи чи забрудненням фільтраційного елемента. Як вихід із ситуацією – очищення фільтра.
  • Поломка датчика кисню або каталізатора сприяє тому, що виникає помилка check engine. Залежно від виду поломки, ці деталі можна відремонтувати або замінити, щоб помилка зникла.

Що робити, коли корить чек? Як розв’язати проблему?

Не слід забувати, що система самодіагностики автомобіля може працювати некоректно через поломку деяких її складових. Щоб перевірити коректність роботи самодіагностики двигуна чи з’ясувати причини поломки потрібна спеціалізована діагностика автомобіля в автосервісі. Саме тому у Hydroxy ми робимо фахову комп'ютерну діагностику, яка допоможе знайти проблему з вашим авто. Вартість діагностику буде безплатною перед послугою очищення двигуна воднем.

Більшість з цих проблем може розв’язати внутрішня очистка двигуна, яку ми рекомендуємо робити за допомогою водню, а не хімії. Це безпечний метод профілактики, щоб зберегти ваше авто в хорошому стані на довший час. Дізнатися про метод очищення двигуна воднем без розбору більше, а також записатися на процедуру, можна за посиланням

Більше новин

Контакти

СТО Hydroxy

Львів, с. Підбірці

вул. Тракт Глинянський, 29

Пн-Сб: 9:00 – 20:00
Нд: Вихідний

Контакти партнерів по Україні

Ми у соцмережах: