Новини

10 способів знизити витрату палива і не дати себе обдурити

28 Травня 2023

Інтернет просто кишить порадами про те, як зменшити апетит "залізного коня" вдвічі. Але серед досить слушних порад час від часу трапляються шкідливі для самого авто. Тож ми зібрали популярні поради щодо того як знизити витрату палива: які з них є міфом, а які – правдою, і до яких порад можна прислухатися.

10 способів знизити витрату палива і не дати себе обдурити

1. Газ на авто

МІФ. Встановивши газобалонне обладнання (ГБО), можна платити “копійки” за газ. 

ПРАВДА. Витрата газу на 10-20% більша, але через нижчу вартість економія з ГБО складає 30-40% вашого бюджету. Але, встановлювати ГБО варто, якщо автомобіль проїжджає досить багато, не менше 2 тис. км за місяць. Окрім того, ГБО потрібно зареєструвати в ДАІ.

2. Свічки запалювання

МІФ. Побутує думка, що для зниження витрат палива потрібно міняти свічки частіше ніж це рекомендує завод-виробник. Наприклад, якщо робити ТО не раз на 15 тис. км, як написано в сервісній книжці, а раз на 10 тис. км, це дозволить зменшити витрати на 10-15%. 

ПРАВДА. Одна з причин перевитрати палива – забруднені або зношені свічки запалювання. Але їх потрібно міняти не "про всяк випадок", а залежно від їхнього стану. Воднева система очищає камеру згоряння авто, свічки запалювання у тому числі, тому вони завжди будуть чистими.

3. Електроприлади

МІФ. Робота кожного з таких приладів, як обігрів скла і сидінь, дзеркал заднього виду, кондиціонера, магнітоли призводить до додаткової витрати палива приблизно 0,5-0,8 л на 100 км. А якщо прилади включені одночасно, то витрата зросте аж на 15-20%.

ПРАВДА. Витрата палива через включені електроприлади насправді підвищується. Але вам вирішувати – обирати власний комфорт і безпеку чи економію палива. Завдяки водневій системі ця витрата компенсується через заміну частини палива на водень.

4. Їзда з гірки

МІФ. Багато водіїв впевнені в тому, що якщо часто рухатися накатом на холостих обертах, то можна заощадити досить багато палива. Логіка така: оскільки на холостих, коли машина прогрівається, витрата складає 0,5-0,6 л на 100 км, то і в русі вона буде такою ж, якщо роз'єднати двигун і трансмісію. І витрата палива при спуску на нейтралці з гірки буде нульовою.

ПРАВДА. На авто з інжектором рух на нейтралці нічого не економить. На додаток, при спуску накатом з гірки на передачі витрата палива складає 0,5 л/100 км, а на нейтралці – 5-6 л на сотню. Причина в тому, що на сучасних авто при включеній передачі під час руху накатом активується режим примусового холостого ходу (повністю відключається подача палива).

5. Рух за фурою

МІФ. Популярна інтернет-порада – прилаштуватися на трасі за фурою. У цьому випадку нема аеродинамічного опору і витрата палива нібито падає на 15-20%. При цьому можна чудово відпочити, пересуваючись на невеликій швидкості (в основному фури рухаються не швидше 100 км/год). У звичайній же ситуації водії, навпаки, прагнуть обігнати фуру на трасі, що призводить до перевитрати палива.

ПРАВДА. Експерименти показали, що таким чином заощадити дійсно можна. Знизити витрату палива вдається не тільки завдяки дії законів аеродинаміки, але й тому, що авто за фурою їде на рівномірній і відносно невеликій швидкості, без різких прискорень і гальмувань. Але підтверджена економія на наших дорогах ледве перевищує 10 %.

6. "Правильні" шини

МІФ. Низький тиск у шинах також впливає на витрату палива через збільшення опору коченню – у зв'язку з цим з'явилося повір'я, що якщо шини перекачати (підняти тиск на рівень, вищий від рекомендованого виробником), то витрата палива знизиться на 10 %. 

ПРАВДА. Підвищення тиску в шині ніякої економії не дає. Зате підвищиться ризик розгерметизації , погіршиться керованість і збільшиться зношування протектора.

7. Якість палива

МІФ. Для економії палива потрібно купляти дорожчий бензин якості Євро-4 або Євро-5.

ПРАВДА. Завдяки водневій системі паливо збагачується калорійністю водню, згоряє краще та якісніше, а витрата зменшується на 18%.

8. Манера їзди

МІФ. Знизити витрату палива на 10% можна внаслідок плавних розгонів і гальмування.

ПРАВДА. Чим рідше ви використовуєте гальмо, тим менша витрата.

9. Уникати заторів

МІФ. Можна економити 20% палива, якщо не їздити у заторах. Уникайте заторів.

ПРАВДА. Саме у заторах відбувається найбільша витрата палива. Тож ранкових заторів можна уникнути, якщо виїжджати на роботу на годину раніше.

10. Воднева система для авто

МІФ. Встановивши водневу систему можна їздити на воді та економити на паливі

ПРАВДА. Встановивши водневу систему для авто ви отримайте зменшення витрат палива на 18% незалежно від заторів чи манери їзди.

Отримати консультацію про придбання водневих систем можна за номером +380678839028. Завітати на СТО особисто можна за адресою: Львів, с. Підбірці, вул. Тракт Глинянський, 29 або дізнатися більше на сайті hydroxy.com.ua.

Більше новин

Контакти

СТО Hydroxy

Львів, с. Підбірці

вул. Тракт Глинянський, 29

Пн-Сб: 9:00 – 20:00
Нд: Вихідний

Контакти партнерів по Україні

Ми у соцмережах: